Saraykent Şehit Beytullah Yeşilay İlçe Devlet Hastanesi
 
        Hastanemiz  01 .01.2016 tarihinde yeni binasına taşınmış ve hasta kabulüne başlamıştır.Yeni hizmet binamız 4470 m2 kapalı alana sahip bulunmaktadır. Ayrıca 5000 m2 açık alan mevcuttur.Hastanemiz yeni hizmet  binası 20 (yirmi) yatak kapasiteye sahiptir. Doğumhane ve Ameliyathanesi mevcut olup cerrahi branşımız bulunmadığından aktif halde değildir.
        Kurumumuz Acil Servis, Poliklinikler, Diş, Laboratuvar, Röntgen ve küçük cerrahi müdahale hizmetlerini 24 saat çalışma esasına göre vermektedir.İlçe Hastanemiz Yozgat İl Sağlık Müdürlüğüne bağolarak hizmet vermektedir.İlçe Hastanemiz 3 belde, 14 köye sağlık açısından hizmet vermekte olup, aylık ortalama 4000 hastaya bakılmaktadır. Hasta sayısı yaz aylarında nüfus yoğunluğu sebebi ile artış göstermektedir. 112 Acil Sağlık Hizmetleri hastanemizden bağımsız İl Sağlık Müdürlüğü' ne bağlı olarak çalışmaktadır. Hastanemize ait 1 (bir) adet ambulans bulunmaktadır.Ambulansımız Nisan 2015 tarihi itibari ile TSE standartlarında bir ambulans ile değiştiri lerek yenilenmiştir.
        15 Temmuz şehidi Beytullah YEŞİLAY' ın isminin Saraykent İlçe Devlet Hastanesineverilerek "Saraykent Şehit Beytullah Yeşilay İlçe Devlet Hastanesi" olarak hizmete devam etmesi 20.04.2017 tarih ve 897 sayılı Bakanlık Makam Onayı ile uygun görülmüştür.